Topíte.cz získalo investici 80 milionů, plánuje zahraniční expanzi a vstupuje na trh s fotovoltaikou

80 milionů korun (3 miliony eur) od fondů Inven Capital a Enern. Takový je nejnovější finanční příliv do české platformy Topíte.cz, která propojuje tradiční řemeslo s novými technologiemi. Celkově tak již startup za 2 roky své existence získal investice přesahující 100 milionů korun. Tyto prostředky plánuje firma proměnit v masivní expanzi na domácím poli i v zahraničí – do léta příštího roku chce znásobit dosavadní výsledky, a jako první za hranice zamíří do Polska. Firma současně vstupuje na trh fotovoltaiky a rozšiřuje nabídku svých služeb.

80 milionů pro digitalizaci topenářského řemesla, to je výsledek podzimního investičního kola v Topíte.cz. Vedle současných investorů z Enernu a Presto Ventures vstupuje nově do českého startupu také Inven Capital. „Topíte.cz zajišťuje zákazníkům prostřednictvím své webové platformy maximální pohodlí a transparentnost při výběru vytápění, jaké v Česku v tomto oboru nikdo nenabízí. Digitalizace procesů spojených s instalacemi a řízením prověřené sítě topenářů přináší zákazníkům špičkovou kvalitu za výhodných cenových podmínek a topenářům stabilní přísun zakázek. Digitální platforma zároveň umožňuje škálovat služby Topíte.cz nejen v celé České republice, ale i expandovat v rámci středoevropského regionu,“ komentuje investici Ivo Němejc, investiční ředitel Inven Capital.

Topíte.cz už dříve v letošním roce dosáhlo sedminásobného růstu v počtu realizovaných zakázek. Nově získané prostředky firma použije na posilování týmů v rámci České republiky, začátkem roku 2021 se také začne soustředit na expanzi do zahraničí. První zastávkou by přitom mělo být Polsko.

„V Enernu věříme týmu Topíte.cz už od jejich prvních dní. Spojuje nás vidina topenařiny bez nepříjemných překvapení a nutnosti neustálého nahánění dodavatelů. V digitalizaci řemeslných profesí vidíme velký potenciál, ze kterého těží nejen sami řemeslníci, ale i jejich zákazníci,” říká k investici Tomáš Obrtáč, investiční partner skupiny Enern.

Nové kanceláře, showroom, aplikace i služby pro zákazníky

V prosinci se také firma chystá na stěhování kanceláří z pražské Chuchle na Zličín, kde ji čekají několikanásobně větší prostory. V nich chce startup kromě firemního zázemí vybudovat také takzvanou Topíte.cz akademii – speciální showroom tepelných čerpadel – která bude sloužit jednak pro prezentaci zákazníkům, ale také jako školící centrum pro montážní techniky, jak interní, tak externí. Zakladatel a CEO Topíte.cz Daniel Helcl přitom předpokládá, že půjde o největší český showroom tepelných čerpadel všech u nás známých světových značek.

„Od září jsme také velmi pokročili v programování naší interní aplikace, které pracovně říkáme Kotelna. Ta nám pomáhá rozplánovat jednotlivé zakázky, časem do ní chceme překlopit úplně všechny funkcionality včetně evidence materiálu ve skladu. Do léta bude připravená jak pro náš interní tým, tak pro externisty jako marketplace, kde budou moci hledat pracovní příležitosti v okolí,” vysvětluje Helcl.