Ocenění CVCA Awards rozdána

Ceny v prvním ročníku CVCA Awards už znají své vítěze. Cílem soutěže je pravidelně oceňovat úspěchy na poli private eqiuity a venture kapitálu.

Na slavnostním galavečeru v zahradách hotelu Grand Mark v Praze byly rozdány ceny v prvním ročníku soutěže CVCA Awards. Po dramatickém hlasování členů asociace si nakonec v kategorii Fund Manager odneslo cenu Credo Ventures a jeho investice do UiPath získala cenu v kategorii Deal roku. V kategorii Impact deal roku, tedy transakce s pozitivní společenským dopadem, se vítězem stala společná investice venture fondů Tilia Impact Ventures a Nation 1 do projektu DOT Glasses. Velmi těsné vítězství v kategorii Osobnost roku má Silke Horáková. V kategorii poradců, financujících bank a pojišťoven dostala nejvíce hlasů společnost Corpin.

V soutěži CVCA Awards nominovali počátkem roku její členové své favority v jednotlivých kategoriích. Následně odborná porota, jejímiž členy byli například zástupci EIB, EIF i významných hráčů na českém PE a VC trhu, vybrala v každé kategorii tři finalisty. O vítězích poté hlasovali online členové CVCA. „Chtěli jsme touto akcí, která bude doufáme pokračovat i v následujících letech, dále zviditelnit private equity a venture kapitálový trh a to, jakých úspěchů jsou firmy zainvestované private equity fondy schopné dosáhnout,“ říká Jiří Beneš, předseda představenstva CVCA a zároveň managing partner fondu Genesis Growth Equity Fund.

Hlavním partnerem projektu byla advokátní kancelář Deloitte Legal. „Partnerství Deloitte Legal a CVCA právě na této akci vnímám jako přirozenou součást zapojení naší firmy do odborné komunity v oblasti M&A a kapitálových investic. PE fondy mají ve střední a východní Evropě velký potenciál pro další rozvoj – aktuálně asi nejvíce ruku v ruce s předjímanou nutnou reformou penzijních systémů zemí CEE,“ uvádí Petr Suchý, advokát a partner Deloitte Legal. Zvláštní ocenění si odnesl Jan Tauber z Genesis Capital Equity.

Dalším partnerem akce byla společnost AON. Večerem provázela Pavlína Kvapilová.