Jet Investment uzavřel smlouvu o prodeji společnosti MSV Metal Studénka z investičního fondu Jet 1

Brněnská investiční společnost Jet Investment uzavřela smlouvu o prodeji 100% podílu společnosti MSV Metal Studénka, a.s., se společností MORAVIA STEEL a.s. Ta patří mezi významná průmyslová uskupení a výrobce oceli ve střední Evropě s podstatnými aktivitami i v kovárenství. Podmínky transakce nejsou zveřejněny.

 

Jde tak o další divestici z portfolia fondu Jet 1 po nedávných prodejích společností LESS & TIMBER a BENET AUTOMOTIVE.

„Prodej MSV Metal Studénka strategickému partnerovi je úspěšným vyústěním našeho restrukturalizačního úsilí a vstupu do projektu před sedmi lety. Ze společnosti v insolvenci se za dobu našeho vedení stala jasná jednička na trhu výkovků a podsestav pro železnici v Evropě, od našeho vstupu jsme zdvojnásobili zisk i tržby celé skupiny,“ říká Marek Malík, Partner Jet Investment a dodává: „Nabídku od MORAVIA STEEL jsme přijali zejména proto, že věříme ve spojení MSV Metal s respektovaným výrobcem oceli a významným hráčem v kovárenství, které umožní další růst této společnosti.“

Projektový ředitel Jet Investment Jan Sklenář k tomu uvádí: „Kupujícímu předáváme platformu v dobré kondici, se silnou zakázkovou knihou na další období a dobře zainvestovanou.“ Skupinu tvoří jak moravskoslezská MSV Metal Studénka, a.s., tak závod Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o., v Polsku. Vedle aktuálního organického růstu to byl právě nákup polského konkurenta v roce 2017, který přinesl společnosti výrazný pozitivní vývoj ekonomických ukazatelů, a to díky synergiím mezi oběma společnostmi. Jet Investment navíc během působení v MSV Metal Studénka výrazně investoval do produktů i technologií, od roku 2013 šlo o zhruba 15 mil. eur.

MSV Metal Studénka, přímý pokračovatel Vagonky Studénka, je komplexní výrobce výkovků a komponentů pro kolejová vozidla. Patří mezi největší dodavatele pro železniční průmysl v Evropě s historií sahající až do roku 1900. Mezi hlavní zákazníky patří všechny renomované evropské státní dráhy, například DEUTSCHE BAHN AG, ÖBB, SNCF, SNCB, ČD, RENFE, a některé mimoevropské železnice jako TCDD, ONCF, SNTF a další. MSV Metal Studénka dodává své komponenty i všem významným evropským výrobcům nákladních vagonů.

MORAVIA STEEL je spolu s Třineckými železárnami a desítkami dceřiných společností významnou průmyslovou skupinou ve střední Evropě a největší českou hutí s domácím kapitálem, která své produkty vyváží do více než 60 zemí všech světadílů.

Poradenské služby pro prodávajícího při této transakci poskytovala PwC Česká republika, právní služby pak DRV Legal.