Investiční fond Jet 2 získal majoritní podíl ve společnosti 2 JCP

Investiční společnost Jet Investment prostřednictvím svého fondu kvalifikovaných investorů Jet 2 nabyla 70% podíl ve společnosti 2 JCP s výrobním závodem v Račicích a obchodně-technickými pobočkami ve Velké Británii a USA. Fond Jet 2 plánuje úspěšného dodavatele především filtračních a akustických řešení pro přední výrobce plynových turbín dále rozvíjet v synergii s ostatními podniky ze své energetické platformy.

2 JCP zaměstnává celkem 315 zaměstnanců ve třech státech a v loňském roce dosáhla přibližně 100 mil. Kč EBITDA. „Fond Jet 2 odkoupil v první fázi 70% podíl od tří českých vlastníků a na základě opčních práv počítáme s dokoupením přibližně 15 % v průběhu následujících čtyř až pěti let. Zbylých 15 % zůstane v držení klíčových manažerů skupiny,“ vysvětluje dnes dokončenou transakci projektový ředitel Jet Investment Marek Palička. Dva ze tří současných českých akcionářů přitom zůstanou i nadále aktivními členy vedení a budou se podílet na dalším řízení a rozvoji společnosti. „Firmu jsem v 90. letech převzal po otci, který ji vybudoval od nuly. Po 26 letech úspěšného vedení však nastal čas předat žezlo a najít partnera, který bude mít chuť, a především dostatečné prostředky zajistit další rozvoj a stabilitu společnosti. V Jet Investment mám plnou důvěru, věřím, že bude pokračovat v námi započatém díle, na němž se budu i nadále podílet jako minoritní vlastník a manažer,“ komentuje rozhodnutí prodat svůj podíl původní majoritní akcionář Jan Pačes.

Jet Investment se tradičně chystá společnost rozvíjet. „2 JCP má velice kvalitní manažerský tým, který dokázal vybudovat silnou a prosperující firmu dodávající výrobky největším světovým OEM. Spojením jejich zkušeností a našeho know-how budeme usilovat o další významné posílení 2 JCP na trhu plynové energetiky,“ komentuje akvizici společnosti, jejíž tržby v posledních letech rostou dvouciferným tempem, Igor Fait, partner a zakladatel Jet Investment. Jeho tým také plánuje zavést do firmy vhodné elementy korporátní struktury řízení, tak aby lépe odpovídala požadavkům skupiny působící ve třech zemích na dvou kontinentech.

Prodejní proces poradensky zastřešil Roklen Corporate Finance.

Společnost 2 JCP se sídlem a výrobním závodem v Račicích a obchodně-technickými pobočkami ve Velké Británii a USA vznikla v roce 1992. 2 JCP je globální dodavatel zařízení pro plynové turbíny, podmořských systémů a tlakových potrubí, potravinářských a obalových konstrukcí. Své produkty a služby dodává do 50 zemí po celém světě, má také inženýrské kanceláře a výrobní závody v Severní Americe, Evropě a Asii. Společnost svým zákazníkům pomáhá dosáhnout lepšího výkonu a spolehlivosti prostřednictvím inovativních řešení filtrace vzduchu, regulace teploty a hluku.