Genesis získal většinu v maďarské skupině 11 Entertainment Group a vstupuje tím do odvětví rodinné zábavy

Fond rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Fund III (GPEF III), jehož poradcem je společnost Genesis Capital, podepsal smlouvu o nabytí 61% majetkové účasti ve skupině 11 Entertainment Group, která v Maďarsku provozuje vnitřní zábavní parky. Fond GPEF III uzavřel se zakladatelem této skupiny Stefanem Fritschem partnerství, jehož cílem je vybudovat v regionu střední a východní Evropy skupinu specializovanou na rodinnou zábavu. Jde o osmou investici fondu GPEF III a jeho historicky první nezávislou investici v Maďarsku.

Nezávislou investici v Maďarsku.

Skupina 11 Entertainment Group zahrnuje společnosti poskytující v Maďarsku rodinnou zábavu ve vnitřních prostorách, jako jsou trampolínové parky, dětská hřiště a laserové hry. Zakladatel a vlastník této skupiny, Stefan Fritsch, zahájil provoz prvního hřiště v roce 2009 spolu se svou manželkou paní Rékou Kovács, s prvotním cílem vytvořit zábavu pro vlastní děti, zatímco on sám v té době pracoval ve vrcholových manažerských pozicích v automobilovém průmyslu. Tento okamžik znamenal pro pracovní dráhu pana Fritsche odrazový můstek k jeho podnikání.

„Podnikání pro mě bylo vášní již od útlého dětství, kdy jsem ve svém rodném městě na rohu ulice prodával komiksy. Jako podnikatelé máme naprostou volnost při ovlivňování budoucnosti takovým směrem, kterým sami chceme. Jsme tak schopni vytvářet pozitivní vlivy, potřebné k realizaci cílů, k překonávání překážek a motivaci nutného pracovního nasazení,“ uvádí Stefan Fritsch.

Od roku 2009 se Stefanovi a Réce podařilo podnik rozvinout do podoby pěti parků, jejichž roční návštěvnost je více než 500 tisíc návštěvníků. Jejich ambicí je další expanze těchto parků do sousedních zemí. Cílem je ve střední Evropě dosáhnout vedoucí pozice v oblasti rodinné zábavy. V rámci příprav na realizaci tohoto plánu byla skupina 11 Entertainment Group nedávno posílena zkušenými vrcholovými manažery, kteří se rovněž stávají podílníky skupiny. Jak fond GPEF III, tak Stefan Fritsch, alokovali na růstový plán další případný kapitál.

„Kapitálový vstup fondu Genesis nám umožní se zaměřit na rychlé rozšíření naší koncepce rodinné zábavy do celé střední Evropy,“ uvádí Stefan Fritsch a dodává: „Jde o důkaz, že při dosavadním rozvíjení našeho podnikání odvedl náš tým skvělou práci. Vstup fondu Genesis s jeho odbornými znalostmi a dvacetiletými zkušenostmi v nejrůznějších odvětvích nám poskytne užitečnou podporu na cestě k ještě větší profesionalitě při realizaci našeho dalšího růstu.“

„Investici do skupiny 11 Entertainment Group vnímáme jako příležitost podporovat Stefanův silný podnikatelský příběh a realizovat jeho růstový potenciál na středoevropských trzích, které jsou v oblasti rodinné zábavy stále ještě nedostatečně rozvinuté,“ poznamenává Radan Hanzl, partner ve společnosti Genesis Capital. „Stefanovy dosavadní skvělé provozní výsledky a jeho přístup k obchodní expanzi vytvořily pro skupinu 11 Entertainment Group vynikající platformu pro další růst,“ uzavírá Radan Hanzl. „Tato transakce také jako bonus naplňuje naši vizi rozšiřování oblasti působení fondu GPEF III za hranice jeho tradičních hlavních trhů v České republice a na Slovensku,“ dodává Tatiana Balkovicová, investiční ředitelka ve společnosti Genesis Capital.

Transakční poradenství poskytli Absolvo Consulting a Baker McKenzie na straně prodávajících, Kinstellar a Deloitte na straně kupujícího.

O skupině 11 Entertainment Group

Skupinu 11 Entertainment Group založil pan Stefan Fritsch a jeho manželka Réka Kovács v roce 2009. Za uplynulých deset let se rozrostla na pět zábavních parků. S trampolínovými parky Cyberjump, laserovými hrami Laserpark a dětskými hřišti Elevenpark, která se nacházejí v obchodních centrech v Budapešti a Győru, se v Maďarsku stala vedoucím poskytovatelem rodinné zábavy. V roce 2018 tyto parky přilákaly více než 500 tisíc návštěvníků, zejména dětí, dospívajících a mladých dospělých. Skupina 11 Entertainment Group zaměstnává přes 45 profesionálních pracovníků.
Stefan Fritsch působil přes 20 let v automobilovém průmyslu, z toho 18 let ve vedoucích pozicích, například jako celosvětový viceprezident pro kvalitu, logistiku a optimalizaci výroby a 12 let ve funkci generálního ředitele pro německé společnosti, kde byl odpovědný až za dva tisíce pracovníků. Jeho skupina 11 Entertrainment Group zahájila činnost v roce 2009.

Podrobnosti naleznete na https://cyberjump.hu https://www.elevenpark.hu https://laserpark.hu
Nebo na informačním videu na https://www.youtube.com/watch?v=iL5b2kPhfVI

Zdroj: Genesis Capital