Genesis Capital získal majoritní podíl v STT Servis

STT Servis si během své více než 20leté existence vybudovala pozici předního exportéra přesně obráběných dílů a sestav se zaměřením na kusovou a malosériovou výrobu. Mezi hlavní konkurenční výhody patří zejména schopnost dodávat atypické komponenty o rozměrech dosahujících až 8 metrů a špičková kvalita výroby. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond ze skupiny Genesis Capital, se rozhodl spojit se zakladateli a získal ve společnosti majoritní podíl. Zároveň s nimi do společnosti také investovali klíčoví manažeři. Společným záměrem je urychlit růst skupiny skrze rozšíření výrobních kapacit, rozvoje spolupráce se stávajícími zákazníky a zisk nových obchodních partnerů.

„Akvizice majoritního podílu pečetí naše společné úsilí se zakladateli, rodinou Ticháčkových, posílit společnost STT Servis a dynamicky firmu rozvinout. Zvolený a posílený manažerský tým nyní bude zodpovědný za expanzi a další rozšíření renomé a dobré pověsti STT Servis na trhu,” komentuje transakci Tomáš Sýkora, Investment Director v Genesis Capital Equity.

Tomáš Ticháček, jeden ze zakladatelů a generální ředitel STT Servis, uvedl: „Genesis Capital je pro nás spolehlivý a transparentní partner, který sdílí naši vizi rozvoje a je schopný také kapitálově podpořit naše budoucí ambiciózní plány. Je pro mě klíčové, že bude zachována kontinuita v manažerském týmu a že nyní máme partnera, který má zkušenosti s budováním lídrů na trhu. Jsem přesvědčen, že společně plynule navážeme a předčíme naše dosavadní úsilí a výsledky.“

„V začátcích našeho podnikání hrál důležitou roli náš otec a troufnu si říct, že je na nás hrdý. Ušli jsme obří kus cesty od doby, kdy jsme začali s jedním strojem v malé hale na hliněné podlaze. Nyní jsme dospěli do bodu, kdy nás dál výrazně posune už jen vstup významného investora jako je právě GPEF IV,“ prohlásila Šárka Ticháčková, další ze zakladatelů a finanční ředitelka STT Servis.

„STT Servis je další přirozenou investicí dle strategie fondu GPEF IV. Téma nástupnictví a nové příležitosti pro manažerský tým jsou středobodem naší filozofie a odvětví lehké a střední výroby je jedním z našich dlouhodobě úspěšných a preferovaných oborů,” dodal Pavel Kvíčala, Legal Partner v Genesis Capital Equity.