Genesis Capital uzavřel dohodu o koupi podílu v GAF

Společnost GAF patří k významným hráčům v kovovýrobě se zaměřením na komplexní zakázkové zpracování oceli, nerezu a hliníku. Výrobky společnosti se vyznačují vysokou kvalitou a přesností, zpravidla podléhají přísným certifikacím a mají na trhu široké uplatnění například v potravinářství, zdravotnictví, textilním průmyslu či drážní dopravě. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond ze skupiny Genesis Capital, uzavřel smlouvu o investici do majoritního podílu ve společnosti GAF. Zakladatel a současný stoprocentní majitel pan Luděk Fofoňka si ve společnosti ponechá významný podíl. Zároveň do společnosti investují také klíčoví manažeři, kteří převezmou roli pana Fofoňky ve vedení společnosti a společně s novým vlastníkem plánují navázat na úspěšný rozvoj společnosti v posledních letech. Dokončení transakce se očekává v dubnu 2024.

„Máme radost, že můžeme spojit síly s panem Fofoňkou a klíčovými manažery, kteří ve firmě profesně působí již dlouhou dobu, a navázat na dosavadní úctyhodné úspěchy společnosti GAF. Navzdory složité makroekonomické situaci společnost GAF v posledních 4 letech více než zdvojnásobila svůj obrat a upevnila svoje postavení na trhu. Svůj růst staví GAF na dlouholetém partnerství se svými zákazníky, kterým dodává výrobky vysoké kvality podle jejich specifických požadavků. Rádi bychom v tomto příběhu pokračovali a našimi zkušenostmi pomohli v dalším rozvoji i v zajištění hladkého předání rolí ve společnosti”, komentuje transakci Tatiana Balkovicová, Senior Investment Director v Genesis Capital Equity.

Spoluzakladatel a dosavadní generální ředitel GAF Luděk Fofoňka uvedl: „Společnost jsem budoval více než 30 let a jsem hrdý, kam se za tu dobu posunula. V minulém roce jsme učinili významné investice do výstavby nové haly a lakovny u nás v Žamberku a do akvizice našeho obchodního partnera GAF Dašice. Jsem rád, že jsme našli silného a ambiciózního partnera, který nám pomůže posunout GAF ještě dál. Jsem přesvědčený, že k dalšímu rozvoji pozitivně přispěje i posun mých dlouholetých spolupracovníků Davida Rosenbergera a Lukáše Pecha do vedoucích rolí v managementu.“

David Rosenberger, nový generální ředitel GAF doplnil: „Jsem rád, že jsem dostal příležitost vést společnost GAF a navázat na dlouholetou práci pana Fofoňky. Věřím, že budu moct uplatnit své znalosti a zkušenosti a těším se, že se silným partnerem v zádech napíšeme další úspěšnou kapitolu historie naší společnosti.“

„Akvizice majoritního podílu ve společnosti GAF je další z investic do oboru specializované strojírenské výroby. Je to jedna z oblastí, na kterou se zaměřujeme a dosahujeme v ní dlouhodobě nadprůměrných výsledků. I proto jsme rádi, že můžeme podpořit další rozvoj společnosti GAF”, dodal Radan Hanzl, Partner v Genesis Capital Equity.