Genesis Capital prodává společnost QUINTA-ANALYTICA

Quinta-Analytica, významný český poskytovatel výzkumných a regulačních služeb pro farmaceutický, biotechnologický průmysl a generická léčiva, mění vlastníka. Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) ze skupiny Genesis Capital, prodává svůj 85,9% podíl společnosti LVA Holding GmbH z portfolia BBA Capital Partners (BBA).

Po 24 letech rozvoje a inovací od svého založení se Quinta-Analytica zařadila mezi největší poskytovatele služeb pro globální farmaceutické společnosti. Během šestiletého partnerství s Genesis Capital firma rozšířila portfolio nabízených služeb, diverzifikovala portfolio zákazníků a pokračovala v růstu nejen v Evropě ale i v Severní Americe. V roce 2021 Quinta-Analytica cílí na tržby ve výši 16 milionů eur s více než 200 vysoce kvalifikovanými odborníky.

Vstup GPEF III do společnosti v roce 2016 byl ukázkovým příkladem řešení otázky nástupnictví. GPEF III se stal většinovým vlastníkem Quinty a nastartoval její růstovou strategii. Zásadním bodem bylo posílení vrcholového vedení firmy, jehož členové se stali minoritními spoluvlastníky společnosti po boku GPEF III.

Jan Tauber, chairman v Genesis Capital Equity, říká: „Investice do Quinta-Analytica byla jedním z úspěšných příběhů za více než dvě desetiletí existence Genesis. Tak jako ve většině investic Genesis, byli hlavním strůjcem úspěchu vysoce motivovaní a kompetentní zaměstnanci a vrcholový management. Za šest let partnerství s Genesis management firmu bezpečně provedl přes náročná období, hlavně dobou negativního dopadu pandemie COVID 19. Jsem přesvědčen, že společnost je momentálně v dobré kondici, připravena na další růst a rozvoj s novým vlastníkem.”

Roman Grunt, ředitel Quinta-Analytica, doplňuje: „Tato změna je dalším krokem na cestě v růstu jak pro Quintu, tak její zaměstnance. Genesis podporoval naše rozvojové projekty a společně se nám podařilo překonat složité časy. Chtěl bych za to týmu Genesis poděkovat. Nyní se vydáváme dál s novým partnerem. Věděli jsme, že tato změna musí nastat a mám radost, že to je BBA. Takto má Quinta nejen možnost zachovat si svoji DNA, ale s podporou BBA bude také pokračovat v růstu s cílem vybudovat farmaceutickou divizi v rámci portfolia BBA. Chtěl bych poděkovat zaměstnancům a partnerům za to, čím jsme dnes. S novým větrem v zádech pokračujeme v našem úsilí poskytovat zákazníkům nejlepší možnou kvalitu služeb.”

Felix Burgdorf, ředitel a spoluzakladatel BBA k akvizici říká:Quinta-Analytica je vedoucím nezávislým partnerem pro farmaceutické firmy, který zajišťuje, že se bezpečně otestované léky rychle dostanou k těm, kteří je potřebují. Zaměření společnosti na zákazníky, vysokou kvalitu služeb, vědeckou odbornost a flexibilitu je to, co jí odlišuje od konkurence. Jsme nadšení z příležitosti stát se partnerem vrcholovému vedení a zaměstnancům, aby Quinta-Analytica byla nadále spolehlivým partnerem svým zákazníkům a zároveň pokračoval udržitelný a zodpovědný rozvoj společnosti ku prospěchu koncových spotřebitelů.”

Prodejci radila v právních otázkách společnost HAVEL & PARTNERS. Kupující zastupovala v právní oblasti pražská kancelář Noerr, v oblasti finanční a daňové prověrky EY.