Genesis Capital investuje do společnosti PFX

Společnost PFX se sídlem v Praze je spolehlivým a inovativním poskytovatelem kreativních řešení pro různé mediální platformy. S mezinárodním týmem 160 zkušených profesionálů a čtyřmi moderními pobočkami se PFX řadí mezi přední společnosti nabízející vizuální efekty, animace, reklamní kampaně a služby postprodukce. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond společnosti Genesis Capital, se spojil se zakladateli a získal ve společnosti významný podíl. Obě strany jsou odhodlány posunout hranice kreativity a inovace v dynamickém světě médií a zábavy, a rozvíjet nové možnosti pro klienty hledající kvalitní kreativní řešení. Společným cílem je kombinací organického rozvoje a akvizic vytvořit předního hráče ve střední a východní Evropě.

“Investice do PFX je vyvrcholením našeho dosavadního úsilí najít pro GPEF IV ideální platformu pro vstup do tohoto dynamického odvětví. PFX v posledních letech prokázalo svou výjimečnou kvalitu a udržitelný organický růst. Navíc jsme v zakladatelích společnosti našli vysoce zkušené a pro rozvoj nadšené partnery, kteří dokonale zapadají do investiční strategie Genesis Capital. Společně jsme se domluvili na urychlení růstu společnosti prostřednictvím kapitálové injekce, která podpoří její další rozvoj jak organicky, tak prostřednictvím strategických akvizic. Globální a evropská scéna je v tomto odvětví nadmíru aktivní a jsme hrdí na možnost se tohoto rozvoje aktivně účastnit,” komentuje transakci Martin Viliš, partner v Genesis Capital Equity.

Jiří Mika, generální ředitel společnosti PFX, uvedl: “Partnerství s GPEF IV představuje významný milník na naší cestě. Umožní nám rozšířit naše výrobní kapacity, investovat do technologického rozvoje a nadále poskytovat špičkové služby našim klientům. Těšíme se na zajímavé příležitosti, které jsou před námi.”

“Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s PFX a spojit zázemí silné finanční skupiny a naši odbornost s jejich tvůrčími schopnostmi. Společně si klademe za cíl urychlit růst a inovace v mediálním a zábavním průmyslu ve střední a východní Evropě a poskytovat klientům bezkonkurenční kreativní řešení. Tato investice podtrhuje náš zájem podporovat společnosti s výrazným růstovým potenciálem a zhodnocovat vložené prostředky našich partnerů,” dodal Jiří Kolísko, Senior Investment Manager v Genesis Capital Equity.