Genesis Capital – akvizice společnosti Schulte Group

Od svého založení v roce 1998 se Schulte Group postupně stala partnerem pro významné projekty průmyslových nemovitostí. Svým zákazníkům nabízí komplexní realizace služeb převážně v oblasti TZB (technické zařízení budov), včetně projekční přípravy a záručního i pozáručního servisu, s důrazem na nejnovější technologie a dlouhodobou udržitelnost provozu. Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV), private equity fond ze skupiny Genesis Capital, se dohodl se zakladateli na akvizici většinového podílu ve společnosti. Spolu s fondem GPEF IV se akcionáři stanou také klíčoví manažeři. Společným cílem je využít odborných znalostí a zkušeností celého týmu Schulte k dalšímu dynamickému rozvoji. Dokončení transakce podléhá schválení českého antimonopolního úřadu.

„Získání většinového podílu v Schulte Group představuje příležitost navázat na úspěšný podnikatelský příběh pánů Soldáta a Buly, se kterými plánujeme spolu s posíleným manažerským týmem společnost dále rozvíjet a potvrdit její pozici lokálního lídra v segmentu skladových prostor a průmyslových nemovitostí,” komentuje Tomáš Sýkora, investiční ředitel Genesis Capital Equity.

Radovan Soldát, jeden ze zakladatelů Schulte Group, který nadále zůstává významným akcionářem uvedl: „Po 25 letech budování společnosti Schulte na českém a slovenském trhu jsme se rozhodli spojit síly s renomovaným private equity fondem. Hlavními důvody pro uzavření dohody s Genesis Capital jsou stejné vize, kontinuita strategie a setrvání současného manažerského týmu, který bude mít se silným a zkušeným partnerem v zádech ideální podmínky pro zvyšování kvality a flexibility služeb zákazníkům a organický růst.“

„Velmi se těšíme na spolupráci se společností Schulte při jejím dalším rozvoji a transformaci ve společnost s nezávislým a zkušeným manažerským týmem. Tato transakce navazuje na naše předchozí investice v tomto odvětví a dobře zapadá do strategie Genesis zaměřené na nástupnictví a vytváření nových příležitostí pro vedoucí týmy,” dodal Adam Ruta, investiční manažer Genesis Capital Equity.

Jan Bula, místopředseda představenstva a dlouholetý manažer společnosti, komentuje: “Rozhodnutí o vstupu finančního investora je pro nás významným milníkem. Pečlivě jsme vybírali partnera a jsme hrdí, že jsme zvolili Genesis Capital. Toto rozhodnutí přináší nové příležitosti a zajišťuje stabilitu naší společnosti. Důležité je, že toto partnerství chrání zájmy všech našich zaměstnanců, kteří jsou pro nás klíčoví. Věříme, že jsme se rozhodli správně, a těšíme se na společný růst v moderní a silné struktuře.”

Při transakci radili Moore Advisory CZ a AK Kutějová, Maršál, Briaský na straně prodávajících, na straně Genesis Deloitte a Kinstellar.