Genesis Capital a Avallon Fund: akvizice TES Vsetín

Společnost TES Vsetín s.r.o. („TES / Společnost“) se sídlem ve Vsetíně v České republice je s více než stoletou historií odborníkem na komplexní konstrukci a výrobu elektrických strojů a souvisejících systémových komponentů. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond společnosti Genesis Capital, a Avallon MBO Fund III, management buyout private equity fond společnosti Avallon, se spojily se stávajícím manažerským týmem společnosti TES, aby od fondů spravovaných společností ARX Equity Partners získaly 100% podíl ve Společnosti. Dokončení transakce se očekává v únoru 2023 a podléhá schválení českého antimonopolního úřadu.

Společnost TES Vsetín, založená v roce 1919, pokrývá celý výrobní proces od vývoje a konstrukce přes obrábění a montáž až po testování a certifikaci s možností dalšího využití rozsáhlých dostupných výrobních kapacit. Šíře produkce společnosti sahá od jednotlivých komponentů až po speciální generátory a motorové systémy používané v konvenční i obnovitelné energetice, automatizaci, stavebnictví, železniční přepravě a vědeckých odvětvích. TES má 550 zaměstnanců a své výrobky vyváží do 65 zemí světa.

Investice do společnosti TES Vsetín je příležitostí převzít štafetu po společnosti ARX a podpořit tradičního českého výrobce na jeho započaté cestě zpět na výsluní. Generální ředitel Manfred Lerch shromáždil vynikající manažerský tým s velkou chutí využít konkurenční výhodu společnosti TES, která má plně vertikálně integrovaný výrobní proces, a vytvořit z ní předního evropského výrobce elektrických strojů a komponentů. Vedle organické cesty růstu se v regionu jeví i zajímavé potenciální příležitosti k dalším akvizicím,“ komentuje Martin Viliš, partner Genesis Capital Equity.

Investice do společnosti TES Vsetín je dalším výborným příkladem hlavních zásad Avallonu – investovat společně s partnery, kteří tvoří skvělý tým a výrazně přispívají k růstu portfoliových společností. V tomto případě spojujeme své síly se zkušenými manažery TES a opět s Genesis Capital. Plánujeme využít této příležitosti k vybudování významného evropského hráče v oblasti výroby elektrických strojů, který bude v regionu růst organicky i prostřednictvím akvizic, dodává Mateusz Kacprzak, investiční ředitel fondu Avallon MBO.

„Jsme rádi, že TES převezmou dva renomovaní private equity investoři, kteří ji budou nadále podporovat v další fázi jejího růstu a rozvoje. Chceme poděkovat vedení TES v čele s generálním ředitelem Manfredem Lerchem za vynikající partnerství a spolupráci s ARX v uplynulých letech a přejeme jim další úspěchy v této nové kapitole,“ komentuje Michal Aron, partner ARX.

„Vzhledem k rostoucí celosvětové poptávce po obnovitelné elektrické energii a spojení se dvěma zkušenými private equity investory je náš manažerský tým vysoce motivován pokračovat v úspěšném růstu, který začal pod vedením společnosti ARX před třemi lety. Těšíme se, že společně s Genesis a Avallonem budeme pracovat na strategických příležitostech, díky nimž se TES stane evropským lídrem v oblasti elektrických strojů,“ uzavírá Manfred Lerch, generální ředitel společnosti TES.