Enterprise Investors prodává společnost Danwood jihokorejské stavební společnosti GS Engineering & Construction

Polish Enterprise Fund VII (PEF VII), private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), podepsal smlouvu o prodeji společnosti Danwood, jedničky v oblasti výroby prefabrikovaných domů na klíč v Německu a Polsku. Kupující – GS Engineering & Construction – je jednou z největších stavebních společností v Jižní Koreji.

 

  • Celková hodnota transakce je 140 milionů eur;
  • Celkový hrubý výnos z investice činí 238 milionů eur a představuje devítinásobek investičních nákladů;
  • Transakce podléhá schválení polského antimonopolního úřadu.

 

Společnost Danwood se sídlem ve městě Białystok a dvěma výrobními halami v BIelsk Podlaski navrhuje a staví pro své zákazníky domy k okamžitému nastěhování. EI získala společnost v prosinci 2013 prostřednictvím tzv. carve-out transakce od společnosti Budimex SA. V tom samém roce Danwood dodal 685 domů a vykázal tržby v hodnotě 99 milionů eur. Na konci roku 2019 dosáhla výrobní kapacita společnosti 2 000 domů a tržby přesáhly 274 milionů eur.

 

V průběhu let 2014 – 2019 společnost Danwood investovala přes 27 milionů eur od rozšiřování výrobních kapacit. Během této doby se také více než zdvojnásobil počet zaměstnanců, který na konci roku 2019 přesáhl 2 000. Společnost operuje na pěti evropských trzích, včetně Německa, kde byla po uplynulé čtyři roky lídrem trhu. Díky svému rozsáhlému portfoliu a řešením s výborným poměrem hodnoty za vynaložené prostředky Danwood nabízí kompletní škálu řešení potenciálním vlastníkům domů ve středním cenovém segmentu – nejatraktivnější části trhu co se týče velikosti a růstové dynamiky. Díky svým výrobním zařízením, které jsou v dané třídě nejlepší, stavebním a inženýrským týmům a architektům bude Danwood pokračovat v růstu díky převládajícím tržním trendům.

 

„Bylo opravdovým potěšením spolupracovat s managementem společnosti Danwood pod vedením Jaroslawa Juraka,” uvedl Sebastian Król, partner EI zodpovědný za tuto investici. „Společně jsme vybudovali společnost, která nejen, že překonala trh, co se týče růstu, ale ztrojnásobila výrobní kapacity, vytvořila unikátní a efektivní přístup k prodeji a dosáhla operační excelence, která potáhne její růst v nadcházejících letech,” dodal.

 

„Věříme, že pod novým vlastníkem má Danwood potenciál dále posilovat svou tržní pozici v Evropě a dosáhnout na nové trhy mimo EU a stát se globálním lídrem ve výrobě energeticky efektivních prefabrikovaných domů,” okomentoval transakci Jaroslaw Jurak, prezident a CEO společnosti Danwood.