Enterprise Investors prodává společnost 3S společnosti P4

Polish Enterprise Fund VII (PEF VII), private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), oznámil podpis smlouvy o prodeji společnosti 3S, poskytovatele služeb pro B2B klienty v segmentu datových center a síťové infrastruktury na báze optických vláken, společnosti P4, která patří mezi popřední telekomunikační operátory v Polsku.

 

  • Hodnota transakce činí 96 milionů eur;
  • Transakce podléhá schválení antimonopolního úřadu.

 

3S je majitelem a provozovatelem 3800 km dlouhé sítě optických vláken nejvyšší kvality, která propojuje geograficky diverzifikované seskupení datových center kategorie Tier 3. Společnost působí v rychle rostoucím segmentu trhu a nabízí na míru vytvořená telekomunikační řešení, která zahrnuji interně vyvinuté cloudové služby pro více než 2800 B2B klientů v Polsku. V roce 2015 koupila Enterprise Investors 76% podíl ve společnosti za 21 milionů eur. Tržby společnosti 3S za rok 2018 činily 20 milionů eur.

„3S je v ideální pozici, aby i nadále těžila z rostoucí poptávky po datových službách a potřeby vysokorychlostních sítí v polských metropolitních oblastech. Společnost má velké zkušenosti v poskytování služeb pro B2B klienty a její zkušený manažersky tým má ideální kompetence k řízení růstu společnosti pod novým majitelem. Jsem přesvědčen, že 3S bude skvělým přírůstkem do nabídky společnosti P4,“ řekl Rafał Bator, partner Enterprise Investors zodpovědný za investici.