Enterprise Investors přebírají plnou kontrolu nad PAN-PEK

Polish Enterprise Fund VII, private equity fond spravovaný společností Enterprise Investors (EI), podepsal dohodu o převzetí zbývajícího 35% podílu v PAN-PEK, přední pekárenské společnosti a maloobchodním prodejci v Chorvatsku.

 

  • EI se dohodli na odkupu zbývajícího podílu zakladatele společnosti PAN-PEK Ivana Paraće;
  • PEF VII v květnu 2018 původně ve společnosti koupil 65% podíl. Po dokončení transakce se PEF VII stane 100% vlastníkem PAN-PEK;
  • Hodnota transakce nebyla zveřejněna;
  • Transakce podléhá schválení antimonopolním úřadem.

 

Společnost PAN-PEK byla založena v roce 1992 a je jedním z největších výrobců mražených pekárenských výrobků na Jadranu. Společnost zásobuje moderní maloobchodní prodejny potravin v Chorvatsku a provozuje rovněž vlastní síť pekáren čítající 65 poboček, zejména v oblasti hlavního města Záhřeb, s rostoucí přítomností v dalších velkých i malých městech, jakožto i podél jaderského pobřeží. PAN-PEK nabízí různé druhy chlebů, baget a sendvičů prostřednictvím prodejců potravin a svých vlastních obchodů. V posledních dvou letech společnost neustále rozvíjí svůj sortiment, aby své zákaznické základně nabízela ty nejlepší produkty. Hlavní výrobní závod se nachází v Záhřebu, druhý menší je na východě Chorvatska ve městě Dakovo.

 

“Rádi bychom poděkovali Ivanu Paraćovi za partnerství v uplynulých dvou letech. Pan Parać je velmi zkušený a schopný podnikatel, pod jehož vedením PAN-PEK získala nové zákazníky a přidala nové prodejny do svého maloobchodního řetězce, díky čemuž společnost v roce 2019 zaznamenala rekordní úroveň tržeb 36 milionů eur. Pod vedením současného generálního ředitele Jánose Királyho budeme pokračovat v úsilí pana Paraće o posílení vedoucí pozice společnosti PAN-PEK v jadranském regionu,“ uvedl Michał Kędzia, partner Enterprise Investors zodpovědný za tuto investici.