ARX Equity Partners kupuje Promens Zlín

ARX Equity Partners (“ARX”) závazně dojednal akvizici majoritního podílu ve společnosti Promens Zlín.

ARX kupuje Promens Zlín od společnosti Berry Global (NYSE: BERY) s tím, že klíčová byla dohoda mezi ARX a stávajícím manažerským týmem, který bude i nadále společnost vést a řídit její budoucí rozvoj. Akvizice bude dokončena po splnění dohodnutých transakčních podmínek.

Promens Zlín, se sídlem ve Zlíně, je Tier 1 vývojový a systémový dodavatel velkoplošných exteriérových a interiérových plastových dílů určených pro užitková vozidla, jakými jsou autobusy, stavební stroje, kamiony a zemědělská technika. Promens Zlín má rozsáhlé zkušenosti s výzkumem a vývojem v tomto oboru, a to především v oblasti týkající se výroby plastů technologií reaktivního vstřikování a vakuového tvarování. Společnost významně investuje a aktuálně vstupuje do druhé fáze rozšíření a modernizace výrobních prostor, aby i nadále splňovala rostoucí požadavky svých zákazníků. Ve finančním roce 2020 dosáhly tržby společnosti přibližně 1 miliardy Kč.

Transakci iniciovala skupina současných manažerů vedená Robertem Zatloukalem, ředitelem společnosti, který uvítal uskutečnění této akvizice díky partnerství s ARX a možnost následného společného rozvoje společnosti. Poradcem týmu manažerů byla společnost Redbaenk (český člen IMAP). Na straně prodávajícího Berry Global byla poradenskou společností Magma International AG.