Jet Investment získal výrobce stavebních profilů LIKOV

Brněnská investiční společnost Jet Investment získala skrze svůj fond soukromého kapitálu Jet 3 majoritní podíl v české společnosti LIKOV. Ta je s obratem 1,5mld. Kč předním evropským výrobcem stavebních profilů pro systémy zateplování.

Jet Investment nabyl skrze svůj fond kvalifikovaných investorů Jet 3 ve společnosti LIKOV 70% podíl, minoritními vlastníky zůstávají potomci zakladatelů firmy v čele s Radkem Tomanem, který bude nadále zastávat funkci generálního ředitele společnosti. Strany se dohodly, že podmínky transakce nebudou zveřejňovat.

Jedná se o úspěšnou rodinnou firmu s dlouhodobě růstovou historií, do které vstupujeme jako investor v okamžiku generační obměny s cílem podpořit jejich další rozvoj a zahraniční expanzi,“ říká zakládající partner Jet Investment Igor Fait.

Věřím, že vstup Jet Investment bude impulsem k dalšímu rozvoji firmy a společně přispějeme větším dílem ke snížení energetické náročnosti budov v Česku i Evropě,“ doplňuje Radek Toman, jednatel společnosti LIKOV.

Společnost LIKOV je předním evropským výrobcem a distributorem plastových a hliníkových stavebních profilů a doplňkového sortimentu určeného zejména pro systémy vnějšího zateplení budov. V loňském roce dosáhly tržby společnosti 1,5 mld. Kč s EBITDA přesahující 260 milionů Kč. Společnost je silně proexportně zaměřená, své výrobky vyváží 250 zákazníkům do 39 zemí a ve výrobně-logistickém areálu zaměstnává v jihomoravské Kuřimi přes 150 zaměstnanců.

Díky stále silnějšímu důrazu na dekarbonizaci vidíme na evropských trzích sílící poptávku po snižování energetické náročnosti budov a zateplování. Zatímco Česko je už nyní zateplovací velmocí, pro Likov s jejich širokým portfoliem výrobků a kvalitními službami pro zákazníky se na evropských trzích otevírají možnosti k dalšímu růstu,“ říká projektový ředitel Jet Investment Petr Filka.

Akvizice společnosti LIKOV je první dokončenou transakcí fondu Jet 3, ve kterém investiční společnost Jet Investment sdružuje kapitál individuálních a institucionálních investorů a vlastní prostředky.

Jsme rádi, že se nám podařilo zprostředkovat vstup zkušeného investora, který je zárukou dalšího rozvoje firmy LIKOV v perspektivním oboru zateplování budov,“ uvedli Marek Hatlapatka a Petr Ullmann za firmu Cyrrus Corporate Solutions, která byla finančním poradcem prodávajících.