Fond ESPIRA prodává callcentrum ICON Communication Centres

ESPIRA Investments, private equity společnost investující růstový kapitál do malých a středních podniků se sídlem ve střední Evropě, prodala firmu ICON Communication Centers s.r.o., českého dodavatele v oblasti outsourcingu podnikových procesů inovativní platformě pro práci z domova, společnosti yoummday GmbH. Táto transakce je druhým úspěšným exitem ESPIRY.

ESPIRA Investments (ESPIRA), private equity společnost investující růstový kapitál do malých a středních podniků se sídlem ve střední Evropě, prodala firmu ICON Communication Centers s.r.o. (ICON), českého dodavatele v oblasti outsourcingu podnikových procesů (BPO, Business Process Outsourcing) tržní a technologické platformě yoummday GmbH, která spojuje nezávislé podnikatele se společnostmi, které potřebují kvalitní zákaznický servis.

ICON poskytuje outsourcing podnikových procesů mezinárodním společnostem od roku 2003. Společnost spoluzaložila generální ředitelka Helen Hickin, která identifikovala Prahu jako ideální lokalitu díky její geografické poloze, příznivým cenám a velkému množství talentovaných lidí se znalostí cizích jazyků. ICON je schopen poskytovat komplexní zákaznickou podporu ve 30 jazycích a ve svém portfoliu klientů má několik nejznámějších světových značek v oblasti cestovního, telekomunikačního a vzdělávacího průmyslu.

Společnost ESPIRA spolu s manažerským týmem získala 100% podíl ve společnosti ICON v roce 2019. Emília Mamajová, zakládající partnerka ESPIRA, uvedla: „Naším cílem společně s manažerským týmem bylo rozvíjet ICON na mezinárodní scéně jako úspěšného nezávislého poskytovatele služeb s vysokou přidanou hodnotou – za poslední tři roky se Helen a jejímu týmu podařilo tohoto cíle dosáhnout. Blahopřejeme jim a přejeme týmu další úspěchy v partnerství s yoummday.”

„Během posledních dvaceti let se sektor BPO výrazně změnil a naše investiční spolupráce se společností ESPIRA byla klíčem k posílení pozice ICON v tomto rychle se měnícím prostředí. Prostřednictvím inovativní technologie našel yoummday nový způsob, jak mohou společnosti outsourcovat operace s větší flexibilitou. Nyní je ten správný čas pro další fázi vývoje ICON a yoummday je ideálním partnerem, který zajistí, že klienti ICON budou i nadále těžit z inovativních řešení,“ říká Helen Hickin, generální ředitelka ICON Communication Centres.

ICON je první akvizicí yoummday, urychlující mezinárodní expanzi společnosti, jejíž snahou je narušit tradiční modely BPO a kontaktních center. ICON přináší významné výhody a odborné know-how s ohledem na vícejazyčné znalosti na úrovni rodilého mluvčího, globální dosah a B2B zákaznické zkušenosti.

„Akvizice ICON poskytuje příležitost k posílení naší růstové strategie, která je založena na integraci tradičních BPO operátorů do naší vlastní tržní platformy. Těšíme se na spolupráci s týmem ICON a na propojení jejich jedinečných schopností se značkou yoummday,“ zdůraznil Dr. Klaus Harisch, generální ředitel a zakladatel yoummday.

Management společnosti ICON bude i nadále fungovat vedle yoummday a značka ICON zůstane v dohledné budoucnosti v provozu.

Transakce byla uzavřena 20. července 2022 a strany se dohodly, že nebudou zveřejňovat finanční podrobnosti transakce.