Enterprise Investors prodávají společnost Noriel

Polish Enterprise Fund VII, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), prodal společnost Noriel, rumunskou jedničku v maloobchodním prodeji hraček, stolních her a produktů pro děti. Společnost koupila skupina Sunman Group, turecký lídr v prodeji, distribuci a výrobě hraček, která podniká pod obchodními značkami Sunman a Toyzz Shop. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

Enterprise Investors koupili Noriel v roce 2016 za nezveřejněnou částku. V té době rodinná firma podporovaná finančním investorem provozovala síť 47 obchodů. V rámci transakce poskytli Enterprise Investors 2 miliony eur na financování dalšího rozvoje společnosti Noriel.

V současnosti je Noriel zdravou a silnou společností s několika prodejními kanály a 88 moderními obchody rozmístěnými po celém Rumunsku. Noriel patří mezi top značky na rumunském hračkářském trhu – obchod s komplexním sortimentem pro děti a jejich rodiče. Společnost nabízí nejširší výběr hraček, her a dalších produktů pro děti v celém Rumunsku. Její rychle rostoucí škálovatelný e-shop s ještě širší nabídkou produktů a vysoce efektivním expedičním procesem je výbornou platformou pro vstup na nové trhy, jak dokazuje nedávná expanze do Bulharska.

Výhodou společnosti Noriel vůči lokální konkurenci jsou také moderní CRM systémy a věrnostní programy. Silnou pozici společnosti na trhu potvrzuje i solidní růst prodeje – v roce 2022 Noriel očekává historicky nejvyšší tržby v hodnotě 312 miliónů lei.

„Jsme hrdí, že jsme mohli být součástí společnosti Noriel na její cestě k rozvoji plnohodnotného prodejního formátu v oblasti maloobchodu a e-commerce, který poskytuje ten nejlepší zážitek z nakupování. V současnosti je Noriel jediným hráčem v Rumunsku so skutečným multikanálovým servisem maximalizujícím synergie online a offline prostředí,“ říká Dariusz Pietrzak, viceprezident Enterprise Investors, který je za investici zodpovědný. „Noriel bude v budoucnu těžit z posunu v preferencích zákazníků směrem k inovativním, zábavným a edukačním produktům díky svému silnému vývoji produktů a jedinečným nákupním schopnostem,“ dodal.