Enterprise Investors investují do Focus Garden

Polish Enterprise Fund VIII, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), dnes oznámil, že získá 60% podíl ve společnosti Focus Garden, která vlastní jeden z nejpopulárnějších polských e-shopů zaměřených na zahradní nábytek a příslušenství.

  • Zakladatel společnosti – Sławomir Czajkowski – zůstane jejím akcionářem a stane se předsedou dozorčí rady;
  • Hodnota transakce nebyla zveřejněna;
  • Transakce je podmíněna získáním souhlasu antimonopolního úřadu.

Společnost Focus Garden byla založena v roce 2007 a původně se zabývala výhradně dovozem a distribucí zahradního nábytku. Postupem času společnost vyvinula e-shop v souladu s převládajícími trendy v maloobchodním sektoru. Dnes je focusgarden.pl jedním z největších polských specializovaných prodejců zaměřených na venkovní bydlení. Jeho nabídka zahrnuje široký výběr venkovního a zahradního nábytku a dalšího venkovního příslušenství. Díky dobře organizovanému oddělení nákupu a logistiky společnosti je většina sortimentu k dispozici okamžitě.

Focus Garden působí ve velmi slibném specializovaném maloobchodním segmentu, ve kterém již zaujímá vedoucí postavení. To se odráží na jejích dobrých finančních výsledcích – v roce 2021 tržby společnosti přesáhnou 13 milionů eur.

Fondy, které spravujeme, investovaly přes 350 milionů eur do 17 společností působících v maloobchodním sektoru, včetně e-commerce. Tyto rozsáhlé zkušenosti hodláme využít k podpoře dalšího rozvoje Focus Garden,“ řekl Bartosz Kwiatkowski, partner Enterprise Investors, který je za tuto investici zodpovědný.

Sławomir Czajkowski, zakladatel společnosti Focus Garden, transakci okomentoval: „Jsem hrdý na to, že společnost, kterou jsem vytvořil, si zajistila silného investora, který nám pomůže posílit její pozici na současném trhu a úspěšně vstoupit na nové.