Enterprise Investors investují do expanze společnosti FinGO

Polish Enterprise Fund VIII, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), koupil 40,6% podíl ve společnosti FinGO, nejrychleji rostoucím zprostředkovateli finančních služeb na Slovensku.

  • Hodnota transakce činí 19,1 milionu eur;
  • EI bude spolupracovat se zakladatelem společnosti Lukášem Novákem (InTeFi Capital), aby společně podpořili dynamický růst FinGO na Slovensku a v České republice.

FinGO je inovativní zprostředkovatel finančních služeb s multikanálovou distribuční platformou. Společnost zprostředkovává především hypotéky a životní pojištění, ale také investice, penzijní spoření a neživotní pojištění. Byla založena na Slovensku v roce 2017 s cílem vybudovat technologicky založený ekosystém, propojující všechny hlavní finanční instituce (banky, pojišťovny a další) s koncovými zákazníky a optimalizovat tak jejich výběr finančních produktů. Díky jedinečnému obchodnímu modelu FinGO mohou zájemci porovnávat komplexní produkty online, získat lepší přehled o nabídce na trhu a činit informovanější rozhodnutí. Po provedení počáteční analýzy prostřednictvím online platformy je obslouží některý z více než 1 000 exkluzivních makléřů FinGO, kteří jim nabídku přizpůsobí jejích specifické situaci. FinGO poskytuje své síti makléřů nejlepší kombinaci provizí, portfolia produktů, komplexní CRM systém a funkce back-office, ale také rozsáhlou produktovou a marketingovou podporu.

Díky své jedinečné online platformě pro sdílení obchodních příležitosti s makléři a rostoucí obchodní síti je FinGO nyní nejrychleji rostoucím finančním zprostředkovatelem na Slovensku. V letošním roce společnost expandovala do České republiky, kde si klade za cíl zopakovat svůj úspěšný obchodní model. Silná pozice společnosti FinGO na trhu se odráží v jejích výborných finančních výsledcích – v roce 2021 společnost plánuje dosáhnout tržeb ve výši 23 milionů eur.

„Jsme přesvědčeni, že trh zprostředkování finančních produktů na Slovensku a v České republice bude v příštích letech stabilně růst. FinGO bylo prvním hráčem na trhu, který reagoval na rostoucí potřeby zákazníků, kteří chtějí porovnávat online složité finanční produkty s vysokou hodnotou. Naším plánem je stavět na této inovaci a využívat převládající trendy. Chceme růst jak organicky, tak prostřednictvím akvizic,“ uvedl managing partner EI Dariusz Prończuk, zodpovědný za tuto investici.

„FinGO poskytuje velmi komplexní služby. Společnost pomáhá zákazníkům najít optimální řešení za výhodné ceny, ke kterým by se jinak jako jednotlivci nedostali. Prostřednictvím své platformy FinGO Market poskytuje společnost svým makléřům ověřené kontakty na nové zákazníky a další unikátní nástroje, které zefektivňují jejich práci,“ dodal Martin Chocholáček, viceprezident Enterprise Investors, který je zodpovědný za činnost firmy na Slovensku.

„Velmi si vážím důvěry týmu Enterprise Investors, kteří ocenili jedinečný koncept Finga. Díky jejich investici můžeme nejen vybudovat významného hráče na českém trhu, ale také dále rozvíjet a násobit růst největšího digitálního makléře na Slovensku. Díky tomuto silnému partnerství budeme pokračovat v naší cestě digitalizace finančního zprostředkování a utvářet tak makléře budoucnosti. Rozsáhlé zkušenosti EI, nejen ve finančním sektoru, budou pro FinGO jistě cenným přínosem,“ řekl Lukáš Novák, zakladatel a předseda představenstva společnosti FinGO.