Enterprise Investors investují do společnosti Advanced Protection Systems

Enterprise Investors Fund IX, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), investuje do společnosti Advanced Protection Systems, největšího polského nezávislého výrobce nejmodernějších radarů a komplexních systémů na detekci dronů.

  • EIF IX získá ve společnosti významný minoritní podíl;
  • Výše této investice na exkluzivní bázi nebyla zveřejněna.

Advanced Protection Systems (APS) je průkopnická technologická společnost, kterou po úspěšné akademické kariéře založili generální ředitel společnosti, Dr. Maciej Klemm, a provozní ředitel, Dr. Radosław Piesiewicz. Po spuštění projektu v roce 2015 se zaměřením na vývoj a výrobu radarové technologie se specializovaným softwarem se společnost APS v průběhu let stala plnohodnotným poskytovatelem řešení uspokojujících rostoucí poptávku po systémech na detekci dronů. Její vlastní radarová technologie má oproti konkurenci několik jedinečných výhod: umožňuje rychlejší vysoce přesnou detekci a klasifikaci většího počtu malých, nízko a pomalu letících objektů v nižších výškách.

Klíčovým faktorem pozoruhodného růstu společnosti APS je v posledních letech její schopnost poskytovat nejmodernější radarový systém doplněný o intuitivní a přizpůsobitelný software. Navíc vyráběný hardware je založený na modulární architektuře, což výrazně přispívá k jeho adaptabilitě pro zákazníky z vojenské či komerční sféry.

„Společnost APS dosáhla dobrých výsledků díky kombinaci předchozích úspěchů a jedinečných vlastností svých řešení. Jsme přesvědčeni, že v následujících letech bude společnost připravená realizovat velmi ambiciózní strategii mezinárodní expanze,“ řekl Michał Kędzia, partner společnosti Enterprise Investors, který je zodpovědný za tuto investici, a dodal: „Společnost APS vedou velmi podnikaví zakladatelé, kteří se zasloužili o její dosavadní rychlý růst. Těšíme se na spolupráci s nimi. Jsem přesvědčen, že bohaté zkušenosti EI s optimalizací podnikové struktury, koncepcí a realizací nejvýhodnějšího financování, stejně jako s náborem špičkových manažerů, povedou k velmi plodné a lukrativní spolupráci.“

S podporou Enterprise Investors plánujeme udržet dynamický růst a urychlit rozvoj našich technologických, výrobních a organizačních kapacit. Klíčem k našim podnikatelským úspěchům je kvalita produktu a spokojenost zákazníka, které zůstávají našimi hlavními prioritami. Jsme rádi, že jsme našli partnera, který sdílí naši vizi, podporuje naše cíle a věří v náš potenciál,“ řekl Dr. Maciej Klemm, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti APS.