Bird & Bird mění svoji pražskou adresu

Bird & Bird mění svoji pražskou adresu a míří do Karlína.

Po téměř 15 letech působení na českém trhu mění pražská pobočka advokátní kanceláře Bird & Bird svoji adresu a od října tohoto roku bude sídlit v budově Missouri Park v Karlíně na Praze 8.

Missouri Park je součást komplexního areálu River City Prague vybudovaného realitní společností CA IMMO, který se nachází přímo na břehu Vltavy nedaleko zastávky metra Florenc.

„Stávající prostory v samotném centru Prahy nám již byly těsné. Při hledání nových prostor jsme se zaměřili na to, aby naše nové působiště lépe odráželo nejen požadavky kapacity potřebné k dalšímu růstu, ale také interní hodnoty firmy – dynamické, inovativní a odpovědné advokátní kanceláře. V budově Missouri Park jsme našli vše, co jsme hledali – technologicky moderní zázemí, chytrá a energeticky pokročilá řešení a zdravé prostředí zasazené v zeleni města,“ říká Ivan Sagál, řídící partner Bird & Bird v České republice a na Slovensku.

„Otvírá se před námi další etapa působení na českém trhu a naše nové zázemí bezesporu přispěje k dalšímu rozvoji pověsti Bird & Bird jako strategického partnera v inovativních projektech, které často znamenají průlom v činnosti klienta či jeho oboru působnosti,“ dodává Vojtěch Chloupek, partner zodpovědný za oblast duševního vlastnictví a práva technologií a telekomunikací v České republice.

Městská část Karlín se za posledních několik let proměnila v pulsující čtvrť, která nadále přitahuje pozornost jedinců, českých i mezinárodních firem. Pokračující investice a výrazná kultivace přilehlých prostor dále vedou k těsnějšímu propojení s jejím okolím, ať už se sousedícím ostrovem Štvanice nebo protějšími Holešovicemi, které budou od jara 2023 spojeny nově vybudovanou pěší lávkou HolKa.

Pro návrh interiéru si Bird & Bird vybrali architekty ze studia archicraft. Poradenské služby při výběru kanceláří a sjednání podmínek nájemní smlouvy poskytla společnost Jones Lang LaSalle, která rovněž zajišťuje projektové poradenství při realizaci projektu.

Bird & Bird je mezinárodní právní firma. Zaměřuje se na poskytování strategického poradenství společnostem, které jsou ovlivňovány digitálním prostředím a novými technologiemi, nebo k tomu svou činností přispívají. V současné době patří mezi nejrychleji se rozvíjející právní firmy na světě a mezi nejlepší na světě v oboru práva technologií a ochrany duševního vlastnictví. Jako jedna z prvních mezinárodních advokátních kanceláří získala bezpečnostní certifikaci ISO27001 v oblasti řízení informační bezpečnosti.