ARX Equity Partners kupuje strojírenskou společnost TES Vsetín

ARX Equity Partners (“ARX”) úspěšně dokončil akvizici majoritního podílu ve společnosti TES Vsetín (“TES“).

Společnost TES (https://www.tes.cz) se sídlem ve Vsetíně je přední evropský výrobce zakázkových elektromotorů, generátorů, komponentů strojů a systémů a také dodavatel řešení průmyslové automatizace, který své výrobky dodává významným zákazníkům v různých průmyslových odvětvích po celém světě. V roce 2018 společnost dosáhla tržeb 1,5 miliardy Kč a v současné době zaměstnává přibližně 600 zaměstnanců.

ARX kupuje TES od dceřiné společnosti Advent International. Detaily transakce nebyly zveřejněny.

V rámci této transakce se ARX dohodl na spolupráci se současným manažerským týmem, který se bude podílet na dalším růstu a rozvoji společnosti.

Za dobu své dvacetileté existence fond ARX uskutečnil řadu úspěšných investic do středně velkých výrobních společností. Nyní má v úmyslu zúročit zkušenosti získané za dobu úspěšného vlastnictví firmy VUES Brno, která působí v příbuzném oboru jako TES, a kterou ARX v roce 2018 prodal strategickému investorovi Moog Inc. kotovanému na newyorské burze.

“Velmi vysoko hodnotíme schopnosti společnosti TES Vsetín dodávat kvalitní výrobky a komplexní řešení významným mezinárodním zákazníkům a těšíme se na partnerství se stávajícím manažerským týmem TESu, které povede k dalšímu rozvoji společnosti,” vysvětlil Michal Aron, Partner společnosti ARX.

Akvizice společnosti TES je čtvrtou uskutečněnou investicí ze čtvrtého fondu soukromého kapitálu ARX Equity Partners.