ARX Equity Partners kupuje Instrumentation Technologies

ARX Equity Partners (dále jen „ARX“) úspěšně dokončuje akvizici společnosti Instrumentation Technologies („I-Tech“, www.i-tech.si). I-Tech, společnost založená v roce 1998 se sídlem ve městě Solkan ve Slovinsku, je světovým lídrem ve vývoji a výrobě specializovaných přistrojů používaných pro vědecké účely v urychlovačích částic. Kromě toho společnost využívá vlastní know-how a výzkumné oddělení k vývoji a výrobě přístrojů určených pro protonovou radioterapii a také s využitím v různých průmyslových sektorech.

Součástí akvizice je také společnost Red Pitaya (www.redpitaya.com), jejíž laboratoř vyvíjí příruční měřící a testovací přístroje jako jsou osciloskopy a generátory signálů. Tato zařízení jsou široce využívána převážně mezi elektrotechnickými nadšenci a studenty.

ARX kupuje společnost od původních zakladatelů. V rámci této transakce se ARX dohodl na spolupráci se současným manažerským týmem, který se bude nadále aktivně podílet na dalším růstu a rozvoji společnosti. Transakce bude dokončena během několika týdnů po splnění domluvených podmínek. Finanční detaily transakce nebyly zveřejněny.